Inga produkter
Sök
Cobra DS-Adapt Max D är det perfekta valet för spelare som vill eliminera slicen och maximera längden från tee. Denna driver kombinerar draw-bias med oöverträffad stabilitet i en låg- till medelspinnande design, vilket ger både kraft och förlåtelse i varje slag.
GT3 erbjuder Titleists djärvaste kombination av kraft och anpassning. Med en hastighetstrimmad konstruktion kan du matcha din prestanda exakt till den position där du oftast träffar bollen och slå dina längsta drivar ännu längre samtidigt som du får total kontroll över bollflykten och bollbanan. CUSTOMBESTÄLLNING! Leveranstid ca 2 veckor.
G440 kombinerar längd och förlåtelse med en premiumdesign och förbättrad känsla. Ökad bollhastighet kommer från en mer flexibel träffyta, en PurFlex-bricka och låg/bakåtflyttad tyngdpunkt (CG), vilket ger högre och längre slag som landar närmare hålet. Längre skaft på 4-, 5- och 6-järn hjälper till att generera högre slag och mer konsekventa längder.
En mångsidig, justerbar driver där du kan flytta vikter för att anpassa spinn, bollbana och tyngdpunkt efter din sving. Därtill har Qi35 ett högt Moi-värde och en låg CG (center of gravity) vilket gör den både mer förlåtande och mer lättspelad.
GT1 har högst bollflykt och är det snabbaste sättet för spelare med lägre svinghastighet att utan ansträngning slå längre och rakare. Med lättviktskonstruktionen och de två utbytbara vikterna i sulan kan du hitta en konfiguration som ger dig fullständigt självförtroende på fairway.
Designad för spelare som gillar en kompakt mallet eller bladputter och vill ha en mallet-variant av Fastback-huvudet. Fastback 1.5 har en jet neck-infästning och ger bättre kontroll över träffytan med ett tvåfärgat, vinkelrätt sikthjälpmedel som hjälper spelare att hålla puttern square genom träffzonen.
DS-Adapt MAX är för dig som vill ha en förlåtande klubba som också ger dig mer längd. Genom en ihålig konstruktion kan träffytan flexa likt en driver, och den trampolineffekten ger dig mer längd. Den ihåliga konstruktionen gör också att Cobra kan flytta mer vikt ned i sulan och ut mot tå och häl, vilket gör klubban mer förlåtande plus att bollen launchar...
2025 års Pro V1x har högre bollhastighet från tee, mer kontroll med järnklubborna, mer spinn med wedgarna och ger dig större chans att scora bättre. Pro V1x är för spelare som prioriterar total prestanda, med högre bollflykt och mer spinn.
Golfvärldens bästa kombination av bollhastighet, spinn och känsla – med längd och penetrerandebollflykt. Siffrorna 5-8.
Cobras nya fairwayklubbor heter DS-Adapt och finns med tre olika huvuden som passar tre olika sorters golfare. MAX är för de som vill räta ut en slice och/eller slå högre för rakare och längre slag.
Qi35 Max Lite är utvecklad för att ge spelare högre klubbhastighet och lättare användning, samtidigt som den bibehåller stabilitet och precision. Med en mycket låg tyngdpunkt (CG) och högt tröghetsmoment (MOI) möjliggör Qi35 Max Lite effektiv bollbana och spinn över ett större träffområde. Klubban är utrustad med en ultralätt komponentuppsättning för att...
2025 års Pro V1x har högre bollhastighet från tee, mer kontroll med järnklubborna, mer spinn med wedgarna och ger dig större chans att scora bättre. Pro V1x är för spelare som prioriterar total prestanda, med högre bollflykt och mer spinn. Siffrorna 5-8.
TaylorMade Qi35 Core är fairwaywooden som kombinerar avancerad teknik och mångsidig prestanda för att möta alla utmaningar på banan. Den är mångsidig och kan användas både från tee och gräs och vänder sig till golfare på alla nivåer.
Den sportiga golfskon erbjuder en perfekt balans mellan komfort, stabilitet och modern design, vilket gör den till det ideala valet för seriösa golfspelare.
Cobras nya fairwayklubbor heter DS-Adapt och finns med tre olika huvuden som passar tre olika sorters golfare. X är för alla de som vill ha en FW som är både snabb och förlåtande, och som vill kunna justera hur mycket bollen spinner.
Upptäck en sportig och högpresterande golfsko som kombinerar överlägsen komfort med exceptionell stabilitet, designad för att ge dig det bästa under hela din golfrunda.
Den nya och förbättrade Traverse är redo för banan. Bagen har en omdesignad 14-delad topp som håller dina klubbor organiserade och skyddade under runtan. Puttern har dessutom ett eget fack. En ficka för din avståndsmätare och andra prylar är en av de 15 fickorna, som alla är lätta att komma åt tack vare bagens design. Trots alla dessa funktioner är bagen...
TaylorMade Qi35 Max Lite är designad för golfare som vill kombinera hastighet och enkelhet med förlåtande egenskaper. Med en avancerad multi-materialkonstruktion av kromkarbon, stål och aluminium uppnås en perfekt balans mellan form och funktion. Den ultralätta komponentpaketen gör klubban lättare att svinga och ger högre hastighet med minimal ansträngning.
TaylorMade Qi35 är en hybrid designad för att leverera prestanda och pålitlighet från varje position på banan – från tee till långa transportslag och precisa inspel mot greenen. Med en avancerad multi-materialkonstruktion av kromkarbon, stål och aluminium kombineras hållbarhet och funktionalitet för att ge optimal prestanda oavsett förhållanden.
Cobra KING Forged TEC är en serie järnklubbor för den bättre spelaren som vill ha lite extra längd med sina järnklubbor, och de släpps nu i sin femte generation. Precis som förra året kommer serien i två modeller: TEC och TEC-X. TEC vänder sig till spelare som främst är ute efter känsla och precision, medan TEC-X vänder sig till de om vill ha en mer...
Cobra KING Forged TEC är en serie järnklubbor för den bättre spelaren som vill ha lite extra längd med sina järnklubbor, och de släpps nu i sin femte generation. TEC-X vänder sig till de om vill ha en mer maximalt klubba i hyfsat liten förpackning.
Cobra DS-Adapt Max K är drivern för dig som vill maximera förlåtelse och få en rakare bollbana. Med en kombinerad MOI på över 10 000 i loften 10,5° och 12,0° (och precis under 10 000 i 9,0°) är detta Cobras mest stabila och förlåtande driver någonsin. Perfekt för spelare med ojämn bollträff som söker en hög, neutral bollbana.
Nya Qi HL (Högre och Lättare) är konstruerade med mer loft och ultralätta komponenter. Perfekt för spelare som behöver högre utgångsvinkel och högre klubbhastighet för maximal carry och precision.
Om du behöver hjälp med att korrigera en slice har SFT en draw-främjande tyngdpunkt som för tillbaka slagen till fairway. Träffytan är högre för ökat självförtroende från tee samtidigt som en låg CG ger hög launch-prestanda från marken. Free Hosel och Carbonfly Wrap bidrar till att sänka CG, öka förlåtelsen och ge ett mer dämpat och behagligt ljud vid...
BunkR är designad för golfare som kämpar i bunkrar och vill ha en enkel väg ut och mer precision i sina slag. Tack vare sitt loft, den breda sulan och den ikoniska EYE2-formen kan du använda en normal, square-faced teknik för att enkelt få upp bollen ur sanden och nära hålet.
Cobra har gjort rejäla förändringar i sin standardhybrid till i år. DS-Adapt Hybrid har blivit större så att du ska få självförtroende när du adresserar bollen, den har också fått mer vikt i sulan för mer spinn, högre launch och bättre precision. Den interna PWR-Bridge vikten har blivit plattare och ligger längre ned för att ge dig hög bollhastighet.
Designad för spelare som gillar en kompakt mallet och vill ha en mallet-variant av det kortare och rundare Newport-huvudet. Fastback är nästan face balanced och har ett tvåfärgat, vinkelrätt sikthjälpmedel som hjälper spelare att hålla träffytan square genom träffzonen.
G440 kombinerar längd och förlåtelse med en premiumdesign och förbättrad känsla. Ökad bollhastighet kommer från en mer flexibel träffyta, en PurFlex-bricka och låg/bakåtflyttad tyngdpunkt (CG), vilket ger högre och längre slag som landar närmare hålet. Längre skaft på 4-, 5- och 6-järn hjälper till att generera högre slag och mer konsekventa längder.
Cobra DS-Adapt LS är utvecklad för spelare med hög svinghastighet som söker en lågspinnande driver med maximal kontroll och arbetsbarhet. Den Tour-inspirerade designen erbjuder en förfinad klubbhuvudsform med en mindre visuell profil vid adressering, vilket underlättar precisa slag och bättre kontroll.
Den nya grundare och tunnare träffytan levererar snabbare bollhastighet, högre topphöjd och långa slag med bättre stoppkraft. Varje hybrid erbjuder unika bollbanor – från den fade-benägena 2-hybriden, de neutrala mellanmodellerna till de draw-främjande 5-, 6- och 7-hybriderna. Nu med ett nytt skaft-alternativ: PING Tour 2.0 Black 90.
Denna golfsko kombinerar enastående komfort med hög prestanda, vilket gör den till det perfekta valet för golfspelare som vill ha både stil och funktion.
Med imponerande längd oavsett var du träffar bollen ger GT2 maximala prestanda med sinförlåtande konstruktion. Få stabilitet och större självförtroende med en driver som ger stortmotstånd mot vridning utan att offra bollhastighet.
TaylorMade Qi35 Max Lite är designad för golfare som vill kombinera hastighet och enkelhet med förlåtande egenskaper. Med en avancerad multi-materialkonstruktion av kromkarbon, stål och aluminium uppnås en perfekt balans mellan form och funktion. Den ultralätta komponentpaketen gör klubban lättare att svinga och ger högre hastighet med minimal ansträngning.
Cobra har gjort rejäla förändringar i sin standardhybrid till i år. DS-Adapt Hybrid har blivit större så att du ska få självförtroende när du adresserar bollen, den har också fått mer vikt i sulan för mer spinn, högre launch och bättre precision. Den interna PWR-Bridge vikten har blivit plattare och ligger längre ned för att ge dig hög bollhastighet.
GT1 är den driver som har lättast konstruktion och tyngdpunkten placerad längst bak, vilket ger hög bollhastighet, hög utgångsvinkel och medelspinnprestanda. Perfekt för spelare med lägre svinghastighet eller de som vill slå högre med maximalt förlåtande egenskaper. CUSTOMBESTÄLLNING! Leveranstid ca 2 veckor.
Om du vill ha lite större självförtroende för din fairwayklubba har GT2 Fairwaygenerationsteknik som ger konsekvent imponerande utgångsvinkel, längd och förlåtande egenskaper – även i tajta lägen.
Den klassiska FootJoy-golfskon är det självklara valet för traditionalister som inte vill kompromissa på varken stil eller prestanda.
En ultralätt bärbag av högsta kvalitet. Hela sju fickor i olika storlekar: från stor sidoficka för extra kläder till ficka med magnetlås för att du snabbt ska komma åt din avståndskikare. Helt ny bärsele som hänger på ett roterande hjul för att bagen alltid ska hänga i rätt vinkel. Stabila ben som automatiskt fälls ut när du ställer ner bagen.
TaylorMade Qi35 Max är den mest förlåtande klubban i Qi35-serien, utformad för att göra varje slag enkelt och kraftfullt. Med en avancerad multi-materialkonstruktion som kombinerar kromkarbon, stål och aluminium, levererar Qi35 Max en perfekt balans mellan form och funktion. Den stora adresseringsformen gör klubban lätt att slå med och inspirerar till...
Cobras nya fairwayklubbor heter DS-Adapt och finns med tre olika huvuden som passar tre olika sorters golfare. LS för de som svingar snabbt och behöver lågt spinn för att maximera sin längd.
TaylorMade Qi35 kombinerar avancerad teknologi och precision för att möta olika behov på banan. Med en låg tyngdpunkt (CG) och MOI-värde skapas en förlåtande och skonsam driver för alla spelartyper. Stabilitet och distans är nyckelorden för att beskriva Qi35 bäst.
Denna golfsko erbjuder en enastående kombination av komfort och prestanda, vilket gör den till det perfekta valet för golfspelare som söker både stil och funktion.
TaylorMade Qi35 är en hybrid designad för att leverera prestanda och pålitlighet från varje position på banan – från tee till långa transportslag och precisa inspel mot greenen. Med en avancerad multi-materialkonstruktion av kromkarbon, stål och aluminium kombineras hållbarhet och funktionalitet för att ge optimal prestanda oavsett förhållanden.
Med ett single mid-bend-skaft som gör puttern nästan face balanced och ger fri sikt mot putterns framkant intill bollen är Catalina en putter för spelare som vill ha en längre bladputters klassiska look med stabilitet och känsla som dagens mid-bend-skaftade mallet-putters.
Vi introducerar Moonlander, designad för den vandrande puristen som föredrar en enklare och renare design med färre fickor, endast för det viktigaste. Den är lätt, endast 2 kg, och har sex fickor, inklusive för avståndsmätare, vattenflaska och mindre klädesplagg. Remmarna är konverterbara till enkel- eller dubbelrem.
Cobra KING Forged TEC är en serie järnklubbor för den bättre spelaren som vill ha lite extra längd med sina järnklubbor, och de släpps nu i sin femte generation. TEC-X vänder sig till de om vill ha en mer maximalt klubba i hyfsat liten förpackning.
GT1 är den driver som har lättast konstruktion och tyngdpunkten placerad längst bak, vilket ger hög bollhastighet, hög utgångsvinkel och medelspinnprestanda. Perfekt för spelare med lägre svinghastighet eller de som vill slå högre med maximalt förlåtande egenskaper.
Qi35 Max Lite är utvecklad för att ge spelare högre klubbhastighet och lättare användning, samtidigt som den bibehåller stabilitet och precision. Med en mycket låg tyngdpunkt (CG) och högt tröghetsmoment (MOI) möjliggör Qi35 Max Lite effektiv bollbana och spinn över ett större träffområde. Klubban är utrustad med en ultralätt komponentuppsättning för att...
Cobra DS-Adapt Max K är drivern för dig som vill maximera förlåtelse och få en rakare bollbana. Med en kombinerad MOI på över 10 000 i loften 10,5° och 12,0° (och precis under 10 000 i 9,0°) är detta Cobras mest stabila och förlåtande driver någonsin. Perfekt för spelare med ojämn bollträff som söker en hög, neutral bollbana.
TaylorMade Qi35 Tour är en fairwaywood som förenar avancerad teknik och tourinspirerad design för att leverera exceptionell prestanda. Med en innovativ multi-materialkonstruktion av kromkarbon, stål, tungsten och titan balanseras form och funktion perfekt.